Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

24 Haziran 2015 Çarşamba

8. İzmirli Yemek Blogu Yazarları Toplantısı

Merhaba Arkadaşlar,

Artık geleneksel hale gelen İzmirli Yemek Blogu Yazarları Buluşması'nın 8.sini 31 Mayıs Pazar Günü İzmir'in ikiz kuleleri olan Folkart Towers'ın giriş katında bulunan Dodici Özsüt'te gerçekleştirdik. Gerçekleştirdik diyorum, çünkü komite üyelerinden biri de bendim. Yüreği güzel diğer komite arkadaşlarımı da kısaca tanıştırayım sizlerle.

Sibel Duran Lezzet Dansı , Ebru Mengen Ebrulim ile Nefis Tatlar, Dilek Özgöçmen Rüya gibi Mutfak, Gökçe Kazanç Günlüğüm Gökçe , Ümran  Uğurlu Umranduru'dan İkram.


Arkadaşlarımıza güzel bir gün geçirtebilmek için, çalışmalara aylar öncesinden başladık. Öncelikle herkesin sorunsuz bir şekilde ulaşabileceği bir mekan arayışına girdik. Ardından sponsorlar belirlendi ve görüşmeler başladı. Misafirlerimiz için sürprizler, detaylar düşünüldü. Uzun, heyecanlı ve hummalı bir çalışmanın sonucunda etkinliğimizi nihayetlendirdik.

 Aramıza yeni katılan arkadaşları da düşünerek herkese yaka kartı hazırlattık

 Bu da benim yaka kartım. Çok sevimli olmuş değil mi ama....

Hemen girişte Misafirlerimize daha sonra çekilişte kullanmak üzere, içi badem şekerleri ile dolu olan rengarenk kovalarımızı sunduk. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım.....

Herşey özel olsun istedik. Amerikan servislerimiz de günün anlamına uygun tasarlandı.

Çekilişte verilmek üzere hediyelerimiz bir gün önceden özenle paketlendi 

 Masalar yetkililer tarafından çok şık hazırlanmıştı. Emeği geçen Dodici çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.
Kahvaltımızda bir tek kuş sütü eksikti. Sponsorlarımız sağolsunlar masamızı donattılar.

Kuş sütümüz yoktu , fakat Hamarat Çiftlikten çeşit çeşit peynirler ve halis mi halis inek sütümüz vardı. Hamarat Çiftliği'nde hayvanların özel yemlerle beslendiğini, antibiyotikli hormon kesinlikle kullanılmadığı, çiftliğin ''Hastalıktan Arı'' olduğu bilgisi Karşıyaka Şube Md. Deniz Hn. tarafından bizlere aktarıldı. Siparişler haftanın belirli günleri adrese teslim edildiği de ifade edildi. 

Kahvaltı böreksiz olur mu ? Olmaz elbette... Hele egesini 'nin el açması su böreklerini İzmir'de tek geçerim. Hafif ve lezzetli. İzmir'in her köşesine ücretsiz servisleri de mevcut. Benden söylemesi. 
Etkinliğimize vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. 

Hoş sohbet eşliğinde kahvaltı yapıldıktan sonra değerli sponsorlarımız, şirketleri ve ürünleri hakkında kısa bilgi verdiler. Ardından heyecanla beklenen çekilişi gerçekleştirdik. Eveeeet bakalım kime hangi hediye çıkmış.
Hamarat Çiftlik' in katkısız doğal ürünlerinden bahsetmiştim. Bilin bakalım talih kuşu kime kondu. Tabiki de bana.... Sepetin rengine bakarmısınız ,bayıldım....Doğal yumurta ve hediye çeki... Deniz Hanıma ve Hamarat Çiftlik'e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. 
Süt, Yumurta, Peynir ve Tereyağı için artık tek adresim Hamarat Çiftlik. Bir telefon kadar uzağımda. 

 Mehtap özel dizayn ergonomik ve renkli tencere ve tava setleri ile etkinliğimize destek veren bir  diğer firma idi. Katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Şanslı hamarat arkadaşlarımız artık Mehtap ile daha sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlayacaklar. Tebrikler blogcanlar....

 Kişiye özel hazırlanan rengarenk cici Askılıklar, Dekoratifler, Tepsiler, Çerçeveler ve dahası Mutbaka da. Mutlaka göz atın....Destekleri için çok teşekkürler.
Erkap keyfinizi ve keklerinizi şekillendirir...Renkli kağıt ve karton kek kalıpları içi çok teşekkür ediyorum.
 Tekcanlar ; Pasta ve parti organizasyonu için aradığınız malzemeleri bulabileceğiniz adrestir. Toplantımıza göstermiş oldukları ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Talihli arkadaşlarımızı da kutluyorum.
Şifa kaynağı bitkilerimizin Dünyası olan Dost Aktar şifa ve güzellik dağıtmaya devam ediyor. Etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarımız için doğal  krem ve maske numuneleri hazırlamışlar. Özel hazırlanan hediye sepeti ise sevgili Serpil arkadaşımıza gitti. Tebrik ediyorum canım, sağlıklı günlerde kullan. Elif Hn' a ve Dost Aktar'a bizlere vermiş oldukları destek ve ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Mutfağımızın baştacı olan Dr.Oetker bizleri yine yalnız bırakmadı. 5 tane kocaman hediye paketi ile etkinliğimize destek oldular. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Elvan arkadaşımız Gelincik Kahvaltı & Mantı Evi' nden 4 kişilik Kahvaltı ve Lezzetli Somunlar  Serap ablamızın ekşi maya ile yaptığı muhteşem ekmeğini kazandı. Katkılarından dolayı Ertan bey'e ve Serap ablamıza çok teşekkür ediyorum.

Bir diğer sponsorumuz da Tuğra Optik idi. 3 kişiye 125 TL'lik hediye çeki verildi. Yavuz Bey' e toplantımıza gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum.

TANKAR şirketi buluşmamıza 100 TL'lik Akaryakıt ve Oto Yıkama ile destek verdi. Tan ailesine çok teşekkür ediyorum. Aslı'cığım gezmelere giderken bana uğramayı unutma canım....

Etkinliğimizin bir diğer sponsoru da Strocake Strafor Pasta idi. Maket pasta, beze kulesi ve cupcake  standı ile buluşmamıza katkıda bulundular. Sonsuz teşekkürler.

Yanık Tencere Hikmet Arkadaşımızın mutluluğuna bakar mısınız. Kendileri Gül Tasarım 'dan 1 adet Blog tasarımı kazandılar. Tebrikler canım...Mutluluğun daim olsun inşallah...
Gül hanıma da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum....

Etkinliğimize, komite arkadaşımız Gökçe de sponsor oldu. Kişiye özel hazırlanan terek ve tel dolaplar için Günlüğüm Gökçe blogunu mutlaka ziyaret edin. Teşekkürler tatlım.

 Basaltplates doğal bazalt taşından üretilen özel tasarım sunum tabakları ile soframıza renk kattılar. Oldukça orjinal olan 2 adet sunum tabağı ile de etkinliğimize destek verdiler. Sonsuz teşekkürler...

 Fruitflowers meyve çiçekleri ile buluşmamızı tatlandırdılar. Lezzetleri kadar görüntüleri de muhteşemdi.
 Fruitflowers'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Luminy Yaşam Koçluğu Spor ve Pilates Merkezi, zumba ve pilates hediye seansları ile etkinliğimize destek veren bir diğer kuruluş idi. Ruh, beden ve zihin bütünlüğü için spor şart diyenlerdenseniz. Şehirden uzakta, doğayla iç içe olan LUMİNY'i mutlaka ziyaret edin. Canan Hn.'a ziyaretleri ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.

ARSAN Home Collection da bizleri yalnız bırakmadı. Taç Nevresim Takımı ile buluşmamıza katkıda bulundu. Gül Hanıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli sponsorlarımızın destekleri devam ediyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Fes Spa Hamam
Taşköy
Zeytinli Köşk
Gunna Restaurant
Kule Cafe

Sponsorumuz Melek Hn. Oriflame hakkında bizleri kısaca bilgilendirdikten sonra tüm misafirlerimiz için hazırlanan hediyeler dağıtıldı. Melek hanıma katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Sponsorlarımızdan sevgili Sibel Aşık hanım bizler için farklı şekillerde mis kokan, kokulu taşlar hazırlamış. Kendisine çok teşekkür ediyorum

Sofralarımıza sağlık ve mutluluk getiren egem ; Türkiye'nin katkısız buğday unu olan egem unu üretmekte .Türk Gıda Kodeksi Katkı Maddeleri Yönetmeliğine göre izin verilen Askorbik Asiti dahi kullanılmadığı Gıda Mühendisi Betül hn. tarafından aktarıldı. Buluşmamıza destek verdikleri ve bizleri egem un ile tanıştırdıkları için Hakan beye çok teşekkür ediyorum.

 Kalecik Un da toplantımıza destek veren bir diğer sponsorumuz. Kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.


Evet arkadaşlar çekilişimizi yaptık. Hediyelerimizi dağıttık.Sıra geldi kahve keyfine. Yanında bir de tatlı varsa, değmeyin keyfimize....
Taaaaa Gaziantep'ten Fıstıkçıoğlu bizleri düşünüp Fıstıklı Sarma göndermiş. Ne iyi etmiş. Tadına doyamadım. Ağzımızı tatlandırdığı için Fıstıkçıoğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum.

''Her Trileçe değil by Trileçe '' diyorum. Tam yaz tatlısı. Hele Karamellisi tek kelime ile ENFESS. 
Mehmet Bey'e birbirinden lezzetli eşsiz Trileçe'ler için teşekkür ediyorum.

Altınay Lokum damaklarımızı tatlandıran bir diğer sponsorumuz idi. Katkılarından dolayı İrfan bey'e çok teşekkür ediyorum.

Yeri gelmişken sevgili Fatma Damyan arkadaşıma da, sponsor görüşmelerinde desteğini bizlerden esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. 7.komite üyemizdi adeta. Seviyorum seni arkadaşım. Tekrar teşekkürler.

Etkinliğimize katılabilen , katılamayan tüm değerli sponsorlarımızın her birine desteklerinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Blogcanların keyfi yerinde

Biz kocaman bir aile olduk
Buna vesile olan sevgili grup annemiz Figen Karavaş'a da çok teşekkür ediyorum. İlk defa özel bir nedenden dolayı aramızda olamadı yüreği güzel kurucumuz. 
 
 Özel dizayn edilen çerçevemizle fotoğraf çektirmesem bir eksikli hissederdim herhalde.


Sevgili Blogcanlarım, günün sonuna geldik. Sizlere hoş vakit geçirtebilmek için elimizden geldiğince güzel şeyler yapmak istedik.Umarız bu konuda başarılı olmuşuzdur. Hatamız olduysa aff ola. Geldiğiniz için hepinize çoooook teşekkür ediyorum.

Darısı yeni komitenin başına artık

Şimdiden kolaylıklar diliyorum kendilerine

Öznur Korkut                    Lezzet Senfonisi
Nurşen Karabıyık              Mavi Demlik
Hülya Toroğlu Dedeoğlu  Sihirli Ellerin Dünyası                     
Safiye Yaşar                      İkramlık
Hülya Berkem                   Kurabiyecim
Sevilay Uçak                     Lokum Pilavı

Gün boyunca elinden fotoğraf makinasını düşürmeyen ,her karemizi ölümsüzleştiren, çektiği birbirinden güzel fotoğraflardan yararlandığım sevgili Egeden Tarifler Mübbera'ya da çok teşekkür ediyorum..... veeeeee THE END


Hepinizi kocaman öpüyorum. Bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle, Sevgiler.......... 15 yorum:

 1. Yazın çok güzel olmuş ben böyle detaylı yazabilirmiyim bilemedim bu günlerde yazarım inşallah eline sağlık.Toplantı çok güzeldi en güzeli arkadaşlarımla sohbetti seninde diğer arkadaşlarında emeğine sağlık..
  begonya35.blogspot.com..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim için en büyük mutluluk sizlerin toplantıdan memnun ayrılmanız.Eğer bunu başarabildiysek ne ala. Aramızda olduğun için asıl biz teşekkür ederiz. Yazı için dert etme canım. Bilgisayarın başına geçince devamı geliyor. Sevgiler.....

   Sil
 2. Harika bir yazı olmuş arkadaşım, yüreğine sağlık! Darısı başımıza inşallah:)
  Bu arada çok yorulduk ama sanırım değdi, emeklerimizin karşılığını aldık! Bir sonraki komite arkadaşlarımada kolaylıklar diliyorum, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın canım, yorucu ve stresli bir süreçti. Fakat olumlu geri dönüşleri alınca, iyi ki komite de yer almışım diyorum.Hepimizin ellerine emeklerine sağlık.....

   Sil
 3. Ne güzel bol fotoğraflı bir yazı olmuş, o günü tekrar yaşamış gibi oldum :) Komitede yer alan, organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara ve bizi yalnız bırakmayan sponsorlarımıza çok çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Nergis'im, geldiğin için asıl biz teşekkür ederiz. Etkinliğimiz sizlerin gülen yüzleriyle anlam kazandı....Öpüyorum kocaman....

   Sil
 4. Tekrar tüm komite arkadaşlarımı tebrik ediyorum, gülen yüzünüz yetti. Sevgilerimi yolladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederiz. Sizlerin enerjisi bize doping oldu. Bir sonraki toplantıda bol sohbet etmek dileğiyle , sevgiler

   Sil
 5. Emeklerinize sağlık Saniyeciğim. Her şey çok güzeldi.Başka toplantılarda da görüşmek üzere.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şenizciğim sizlerin katılımıyla harika bir gün geçirdik. Geidiğin için tesekkür ederim. Bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle, sevgiler

   Sil
 6. Ve bende sonunda etkinlik yazımı paylaşabildim. Emeklerinize sağlık, sıcacık ortam hoş sohbet daha ne istenir ki . Ha bu arada paylaşımlarından faydalandım bilgin olsun :)))

  YanıtlaSil
 7. Canım benim, elbette faydalanabilirsin. Etkinlikten memnun kalmana çok sevindim. Darısı sizlerin başına artık. Kocaman öpüyorum canım .....

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten harika görünüyor hanımefendi ellerinize sağlık

  YanıtlaSil

Pasta Diyarı © Ocak-2015. Destek-Blogger

Blog design-Tasarım-GÜL TASARİM